Київ пропонує європейцям збільшити постачання газу

На тлі різкого зростання цін на енергоносії Київ запропонував європейцям суттєве збільшення поставок газу. Голова Ради безпеки і оборони України Олексій Данилов заявив, що наразі Київ має договір з Росією, який передбачає транзит 40 мільярдів кубометрів газу. «Але сьогодні ми можемо запропонувати нашим європейським друзям додаткові 55 мільярдів кубометрів газу».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більш конкретної інформації про пропозицію Данилов не надав. 55 млрд кубометрів відповідають річній потужності нещодавно завершеного газопроводу «Північний потік-2» у Балтійському морі. Україна є одним із запеклих противників німецько-російського трубопроводу, який Москва використовує як «небезпечну геополітичну зброю».

Сертифікація «Північного потоку-2» ще триває

“Північний потік-2” наразі ще проходить сертифікацію в Федеральному мережевому агентстві, лише після цього він може почати комерційну експлуатацію. Україна, а також представники західних держав звинувачують Росію у навмисному скороченні поставок газу з метою політичного тиску та прискорення введення в експлуатацію “Північного потоку-2”.

 

Зеленський звинуватив Москву в “газовій агресії”

Президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію в “газовій агресії” проти Європи. “Ми є свідками штучної кризи, яка має чітку мету: змусити Європу відмовитися від своїх цінностей”, – заявив Зеленський.

Повернення до більш помірних цін на енергоносії відбудеться лише в тому випадку, якщо європейські уряди «скоординовано» відреагують на «маневри шантажу» з боку Москви, сказав Зеленський. Україна також могла б зіграти важливу роль у цьому. «Україні є що запропонувати своїм європейським партнерам», – сказав він.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *