«ЖАДІБНІСТЬ, ГАЗ І ГРОШІ: ЯК НІМЕЧЧИНА РИЗИКУЄ МАЙБУТНІМ ЄВРОПИ ЧЕРЕЗ ПІВНІЧНИЙ ПОТІК»

Данський журналіст Єнс Гофсґаард у своїй книзі-розслідуванні, яка в данському оригіналі називалася «Шпигуни, котрі приходять з теплом» (Spionerne der kom ind med varmen), вважає, що, підтримуючи проект «Nord Stream», Німеччина «послаблює зв’язки всередині ЄС» й водночас допомагає Путіну реалізувати мрію про повернення Росії статусу супердержави. «Під загрозою опиняються насамперед Польща, Естонія, Литва і Латвія, а також Швеція, Фінляндія і Данія, але найбільшою мірою порушені інтереси України», – підкреслив данський журналіст.

Наприкінці своєї книги Єнс Гофсґаард описує труднощі, з якими він зіткнувся у своїх дослідженнях газопроводу через Балтійське море. Файли, необхідні йому для написання, які на його запит йому надали компетентні датські органи були написані таким почерком, що «у багатьох випадках тільки дату можна було прочитати», пише він. «Але історія газопроводу занадто важлива, щоб про неї не говорити».

Трубопровід Nord Stream 2 – це політичний проект російського керівництва, який відкриває нові можливості для дестабілізації України і політично розділяє ЄС. Підтримуючи цей проект з економічних причин, уряд Німеччини анулює значну частину власних зусиль для досягнення чіткої політики ЄС щодо Росії. Він посилає фатальні сигнали в двох напрямках: Кремль заохочується продовжувати свою агресивну політику, а у сусідів Німеччини на Сході виникають сумніви щодо надійності Берліна як союзника.

Єнс Гофсґаард використовує свою книгу для того, щоб показати, як Росія стала першою у питаннях розвідки та корупції в Європі. За його даними, для просування проекту «Північний потік-2» використовуються підкуп політиків і чиновників, залякування критиків і навіть такі методи спецслужб, як секс-шпигунство, коли потрібна людина втягується в компрометуючі відносини, що таємно документується, а жертва зазнає шантажу.

«Забезпечення стабільних поставок природного газу до ЄС не є істинною метою «Північного потоку-2». Газогін – це політична зброя для Росії і грошовий друкарський верстат для оточення Володимира Путіна», – заявив Гофсґаард на презентації в Берліні.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.