Слідча група Bellingcat підтвердила дані СБУ про зв’язок найманців «ПВК Вагнера» з ГРУ РФ

Слідча група Bellingcat підтвердила дані СБУ про зв’язок найманців «ПВК Вагнера» з ГРУ РФ.

Днями Служба безпеки України оприлюднила список із 149 осіб, які брали безпосередню участь у придушенні демократичних протестів у Судані на початку 2019 року. Це лише перша частина з 1012 «їхтамнетів», яких а ротаційній основі було переправлено у період з серпня до грудня 2018 року літаками Ту-154М до Судану, ЦАР та інших африканських країн.

За даними спецслужби, аналіз паспортних даних понад тисячі співробітників «ПВК Вагнера» свідчить, що переважна більшість документів російських найманців оформлювалася централізовано у Москві підрозділом Федеральної міграційної служби РФ 770001, який також видавав документи прикриття для офіцерів ГУ ГШ ЗС РФ «Петрова» та «Боширова» (виконавців хімічної атаки у Солсбері).

https://cloud.enigma.ua/bellingcat_pidtverdila_zvyazok_naymantsiv_pvk_vagnera_z_gru_rf_01_31_2019_10_24_am_47.jpg

У відповідь на матеріали СБУ, слідча група Bellingcat провела власне розслідування, в результаті якого встановлено, що особи з оприлюдненого списку насправді є найманцями «ПВК Вагнера», або пов’язані з нею будь-яким іншим чином. Представники групи підтверджують, що наявні дані з іменами та номерами паспортів дійсно підтверджують існування цих людей та їхні пересування через Москву або Санкт-Петербург до головної тренувальної бази «Вагнера» поблизу Краснодару.

https://017qndpynh-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2019/01/camp_road.png

Також міжнародна слідча група дослідила зв’язок між «ПВК Вагнера» ​​і ГРУ, виходячи з телефонної розмови між високопоставленим офіцером ГРУ і генеральним директором ПВК. З вказаної розмови виплило, що один із співрозмовників – співробітник ГРУ, який брав участь у закупівлі російської пускової установки «Бук», якою було збито MH17 в Донбасі.

Таким чином, в Bellingcat підтвердили, що наявні докази, в тому числі й перехоплені телефонні розмови, неодноразові поїздки старшого офіцерського складу ГРУ та місце розташування тренувальної бази ПВК, є чітким підтвердженням гіпотези про підпорядкування  «ПВК Вагнера» Міністерству оборони РФ та, зокрема, ГРУ.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.