«Захід закликає Україну наступати» – агітпром Кремля працює на ура!

Активного обговорення набула тема нарощування Росією військ та ударної техніки на кордоні з Україною. З появою в інформаційному просторі даної новини російські політики заявляли, що Захід штучно нагнітає істерику, і їхні війська не на кордоні з Україною. Згодом для того, щоб перевернути ситуацію в свій бік пропагандисти заговорили про те, що це Україна готує повномасштабну війну проти «республік». Цікаво, як швидко помінялася позиція РФ, так на сьогоднішній день Москва й сама не заперечує, що не лише стягнула війська до кордонів України, а й готова використати їх.

Наратив про те, що Україна планує військові акції на Донбасі запустив всім відомий Д. Пєсков. Заявивши, що Україна шукає спосіб повернутися до спроб «силового врегулювання ситуації на Донбасі».

Кремль не полишається спроб створити ілюзію про те, що агресивна «антиросійська пропаганда», «русофобія», «мілітаризація України», численні спільні військові навчання — це намагання Заходу «настроїти» Київ проти Росії.

Для того, щоб перекинути всі карти на Україну російський агітпроп активізував тему «мілітаризації України», почали з’являтися різні неправдиві повідомлення про використання українськими військовими забороненої Мінськими угодами зброї — «українські танки під Старомихайлівкою», «Джавеліни» на Донбасі», «Гаубиці проти мирних жителів» тощо. Російські чиновники припускають, що Україна нібито планує силовий сценарій на Донбасі «під прикриттям тих самих навчань НАТО, кораблів НАТО в Чорному морі — американських, британських солдатів у регіоні, яких стає дедалі більше». Одіозна М. Захарова взагалі заявила про те, що українські війська нібито наступають на Донбас.

Підконтрольне Кремлю видання Аvia.pro у зв’язку із заявою Захарової написало, що «тепер кількість українських військ, розміщених на Донбасі, перевищує разом узяті сили ДНР та ЛНР, а також російські війська, що, за твердженням США, розміщені біля українських кордонів, чисельністю 100 тис. осіб». А деякі «фахівці» заговорили про те, що зростання чисельності української армії на Донбасі нібито вказує на готовність президента України Володимира Зеленського віддати наказ про початок наступу.

Поки російські чиновники «бомбили» заявами про «агресивні наміри» України, пересічні пропагандисти обговорювали «таємні плани» Києва щодо захоплення «республік».

Все частіше пропагандисти починають говорити про те, що ЗСУ вбиває громадян РФ, і цього терпіти не можна. Вони передрікають новий конфлікт зазначаючи, що «Київ своїми діями остаточно розв’язує їм руки». Політика Росії щодо «паспортизації» так званих «ЛНР» та «ДНР» не пройшла безслідно. Як заявляють у Росії, паспорти отримали понад 600 тисяч жителів республік. Не виключено, що саме цей фактор у майбутньому може відіграти ключову роль в обґрунтуванні Росією її відкритих військових дій проти України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *