Чого чекати Україні від НАТО на фоні загрози з боку РФ?

На початку цього тижня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у засіданні глав МЗС країн-членів НАТО в Ризі на запрошення Генерального секретаря Єнса Столтенберга.

Загалом, ключовою темою для обговорення стала безпекова ситуація в Україні та Грузії у контексті агресивних дій РФ щодо обох держав, а також розробка стратегій та заходів для підтримки їх суверенітету.

Також, в рамках засідання Північноатлантичної ради НАТО, очільник українського МЗС провів низку зустрічей із представниками союзних держав, в ході яких були досягнуті конкретні домовленості щодо протидії агресивним діям Кремля та висловлена підтримка суверенітету й територіальної цілісності України.

 

НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг, що будь-яка агресія Кремля матиме серйозніші політичні та економічні наслідки для РФ, ніж було до цього.

 

Канада

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі домовилися про подальше зміцнення особливого партнерства України та Канади.

Глави української та канадської дипломатії обговорили конкретні кроки у межах комплексного пакету стримування РФ від подальших агресивних дій.

 

Велика Британія

Міністр закордонних справ України провів перші особисті переговори з державною секретаркою у закордонних справах і справах співдружності націй та розвитку Великої Британії Ліз Трасс.

Британська колега запевнила Дмитра Кулебу в готовності Сполученого Королівства конкретними діями підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, надавати практичну допомогу у зміцненні обороноздатності нашої держави та посилення економічної стійкості нашої держави. Ліз Трасс запевнила, що Велика Британія готова разом з Україною  мобілізувати підтримку союзників на тлі агресивних дій РФ.

 

Нідерланди

Дмитро Кулеба провів двосторонні переговори з нідерландським колегою Беном Кнапеном, в ході яких було висловлено тверду підтримку Нідерландами суверенітету і територіальної цілісності України на тлі агресивних дій РФ.

 

Естонія

В ході зустрічі з міністеркою закордонних справ Естонської Республіки Євою-Марією Лійметс, Україна заручилася подальшою підтримкою Естонії на двосторонньому та багатосторонньому рівнях в рамках НАТО у справі мобілізації міжнародного тиску з метою стримування РФ від ескалації конфлікту та відновлення територіальної цілісності нашої держави.

 

Латвія

Міністр закордонних справ України провів зустрічі зі спікеркою Саейму Латвії Інарою Мурніеце та міністром закордонних справ Латвії Едгарсом Рінкевичсом в ході візиту до Риги.

Глава зовнішньополітичного відомства Латвії запевнив українського колегу у подальшій підтримці Латвією інтеграції України в ЄС і НАТО та у готовності Риги надавати практичну підтримку Україні у протидії російській агресії та стримуванні Москви від подальших військових авантюр.

 

Таким чином, світова спільнота дає зрозуміти Російській Федерації, що Україна не залишиться сам-на-сам перед лицем загрози повномасштабного вторгнення, а реакція за агресивні дії буде жорсткою. І незважаючи на заяви скептиків з приводу того, що Захід не відправлятиме сюди свої війська, існують і інші види допомоги, які вже сьомий рік доводять свою ефективність.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *