Роздуми стосовно останніх подій на Закарпатті

Чергова провокація вкотре доводиться, що на Закарпатті нема напруги на етнічному ґрунті, а є гра політиків, провокації деструктивних сил.

В інформаційному просторі багато негативних коментарів стосовно публікації Дмитра Тужанського щодо провокаційних листівок на парканах мешканців Берегова, а особливо перекладу на англійську мову. Багато дописувачів звинувачують автора в провокації та винесення проблематики на міжнародний рівень. Але я хочу виступити в підтримку пана Дмитра, гадаю що необхідно доносити до міжнародного суспільства правдиві меседжі і недавати можливості спекулювати перекручуючи фактаж з дійсністью. https://www.facebook.com/dmytro.tuzhanskyi/posts/4088933744491668

Незважаючи на заяви угорських політиків про дружні стосунки і налагодження діалогу між Україною та Угорщиною. Наші сусіди не упустили можливості підняти тему антиугорських настроїв на Закарпатті в Раді Європи зі сталою риторикою про утиски етнічних угорців та бездіяльності української влади.

Як приклад: заяви КМКС щодо бездіяльності української влади, яка довгий час заплющує очі на численні акцій радикального націоналізму, повідомлення та анонімні листи з погрозами, відкриті антиугорські марши, спалахи націоналізму, графіті, пошкодження пам’ятників та споруд, пов’язаних з угорською меншиною. https://karpatalja.ma/novini/провокація-угорці-берегово-закарпат/.

Також з даного приводу висловився угорський політик та депутат Європарламенту Андреа Бочкор, яка написала листа Єврокомісару з метою привернення уваги до переслідування етнічних угорців та винесення останніх подій на міжнародній арені. https://karpathir.com/2021/05/08/bocskor-andrea-az-europai-bizottsag-megerositette-kiallasat-a-karpataljai-magyarsag-mellett/?fbclid=IwAR1AzJAzqbsEv5XRN_wW93r8oMRg_sYV9bnXVvlC-eRZU8U_gSHSkuNBtcg

Основною метою таких дій, скоріш за все є бажання угорських політиків повернути права угорській меншині навчання на угорській мові та впливу на розроблення законопроекту про національні меншини України на вигідних умовах із залученням Єврокомісара та за рекомендаціями Венеціанської комісії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *