Пропаганда ідеології «політичного русинства

Політизація «русинства» й актуалізація використання цієї народоназви для сучасного населення Закарпаття є свідомо зорганізованими, антиукраїнськими за характером, акціями і геополітичними проектами зовнішніх і внутрішніх владних чинників, спрямованих на дестабілізацію ситуації в Україні.

Останнім часом суспільно-політичне життя Закарпаття характеризується зростанням проявів етнокультурних тенденцій, що пов’язано з поширенням пропаганди ідеології «політичного русинства». Пропаганда цієї ідеології за своїм характером є спекулятивною. Зокрема супроводжується протиправними висловами деяких політиків та активістів громадських організацій і товариств. Намагання адептів «політичного русинства» використати самоназву «русини» як підставу для кодифікації іншої, відмінної від української, нації, надаючи цьому характеру явища винятково закарпатського походження й побутування.

Історичні етнічні та мовні аспекти, якими постійно спекулюють прихильники ідеології «політичного русинства» для досягнення ними своєї головної мети – від’єднання території Закарпатської області від України та створення окремого державного утворення під протекторатом країни-агресора.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *