Фантомні марива угорців щодо возз’єднання «великої Угорщини» й досі тліють

Іштван Єленський зняв документальний фільм із чотирьох частин, який транслюється онлайн в Національному кінотеатрі «Уранія». Стрічка піднімає болючу тему для угорців – Тріанон. https://urania-nf.hu/esemenyek/1829/2021/01/16/nem-nem-soha-i-iv-isten-az-igaz-ugyet-nem-hagyja-el-online-vetites

Імперське минуле Угорщини досі має відбиток на формуванні зовнішньополітичного курсу країни. Нескромні амбіції стати однією з провідних держав Європи пояснюють м’яку експансію держави на Карпатський регіон. На тлі масового невдоволення закарпатців політикою нинішньої влади, Угорщина користується моментом для вкорінення власних цінностей у регіоні.

Тріанон» спровокував певний суспільно-політичний національний стрес – частина вже сформованої нації, яка була залучена до процесу національного будівництва й політично та культурно домінувала, раптом стала національною меншістю інших держав. Думка про колишню велич Угорщини, що грала помітну роль в Центральній і Східній Європі, але поступово втратила свої землі і військово-політичний вплив у регіоні з усіма наслідками, сформувала самообраз «маленької нації», що безстрашно протистоїть усім загрозам і намагається будь-що зберегти себе.

94% угорців називають Тріанонську угоду “несправедливою”, ще 85% вважають її “найбільшою трагедією” та згодні, що “угорці є ті, для кого Тріанон є болем”.

Різні політики та сили мали і мають різні відповіді на те, як вирішити дилему Тріанону та відновити єдність угорської нації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *