Новий конфлікт між Україною і Угорщиною. Що сказали в НАТО?

Відносини України і Угорщини не можна назвати простими. Між країнами раз у раз спалахують конфлікти, в фокусі яких, як правило, виявляється Закарпаття – регіон, де проживає особливо багато українців угорського походження. Не встиг вщухнути скандал зі звинуваченнями у втручанні в місцеві вибори, які Київ наприкінці жовтня висунув на адресу Будапешта, як наспів ще один конфлікт.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вважає, що ОБСЄ має дізнатися про події, які відбулися на Закарпатті 30 листопада, і зв’язатися з представниками закарпатських угорців.

Сіярто не вперше вимагає ввести представників із ОБСЄ на Закарпаття. Хто забув, то в процесі ухвалення мовного Закону він теж кричав про «утиски угорців» і ногами тупотів.

Також Сійяро звернувся до міністрів закордонних справ країн НАТО, заявивши, що угорців залякують. Міністр закликав проявити солідарність з Угорщиною і просив не тиснути на угорську сторону стосовно її вето на засідання Ради Україна — НАТО.

Наразі ні ОБСЄ, ні НАТО не хоче втручатися у конфлікт двох країн та закликають Угорщина та Україна розібралися самостійно вирішити конфлікт.

Про це заявив Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час брифінгу за підсумками засідання міністрів МЗС країн-союзниць.

Україна як поважаюча себе держава не повинна допускати створення або існування політичних партій за етнічним та національним принципом. Тільки обшуками проблему не вирішити.

Як повідомлялося, Служба безпеки України провела на Закарпатті санкціоновані обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів, в ході якої були знайдені матеріали, що популяризують так звану «Велику Угорщину» і створення етнічної автономії в Закарпатті. Також фігурантів підозрюють у фінансових зловживаннях та махінаціях.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *