МОСКОВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ В ОДЕСІ ПРОДОВЖУЄ НАСТУПАТИ НА ПЦУ

В місті Арциз Одеської області місцева релігійна громада ПЦУ почала активну роботу по розбудові каплички.

Будівництво її почалось ще в 2010 році, коли релігійна громада належала до УПЦ Київського патріархату, але через відсутність фінансів процес будівництва стояв на місці. Здавалось би, все добре, українська церква розбудовується на південних теренах. Але цими вихідними з громадою сталася неприємна історія, в якій як завжди стали замішані агенти ФСБ в рясах, представники московського патріархату.

На вихідні, коли прихожани займалися ремонтом каплички, священник моспархату міста Арциз Гасинець Василь заявився на будівництво в супроводі співробітників поліції та почав в стилі «лихих 90-х» “качати” права, що начебто будівництво каплички незаконне, тому всі роботи мають бути припинені. Чи то “благочинний” ФСБ МП забув, що такі рішення мають приймати виключно суди, чи то аж надто повірив у свої сили та абсолютну безкарність, але станом на сьогодні — на релігійну громаду ПЦУ проводиться тиск з метою не допустити будівництва каплиці. Стає зрозуміло, що ФСБ боїться втратити свій центр пропаганди, через який дуже вигідно проповідувати ідеї «руского міра» і навіть маленька капличка української церкви викликає в агентів Кремля величезне занепокоєння.

В ситуації традиційно виявилась замішана і юристка так званої Одеської єпархії «УПЦ МП» Оксана Колотенко, яка вже відома нам по підробці документів та незаконному юридичному тиску на громаду ПЦУ в Сараті. Жіночка не соромиться славити «вєлікую пабєду Колими над Аушвіцем», скорбити по сепаратистам, що силою зброї намагалися спровокувати «донецький сценарій» в Одесі. Саме ця людина надає увесь юридичний супровід московській церкві в Арцизі та на Одещині загалом.

У зв‘язку із цим московський патріархат (РПЦвУ) є одним з інструментів впливу Кремля на вибухо-небезпечних теренах України. Церква, яка всією своєю діяльністю просуває проріосійські наративи, молиться за “славу руского оружія” прикриваючись при цьому християнською вірою, продовжує роботи свою деструктивну діяльність в Одеській області. І навіть така маленька культова споруда, як капличка ПЦУ, цей маленький прояв волі невеликої селищної громади, яка хоче молитися Богу, а не Путіну та Патріарху Кирилу, несе для неї екзистенційну загрозу.

Громада ПЦУ має право будувати свої храми, своїй каплички, має повне право здійснювати обряди на українській землі.

Питання такої поведінки Московського патріархату, питання розбудови ПЦУ це не тільки питання релігії. Перш за все це питання державної безпеки. Деструктивні сили впливу Кремля, хоч би і одягнуті в ряси, не мають права заважати розбудові української держави.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *