В УКРАЇНІ БІЛЬШЕ НЕМАЄ УПЦ МП (РПЦвУ)

Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив, що ПЦУ є єдиною канонічною православною церквою в Україні.

Патріарх нагадав, що Об’єднавчий Собор українських церков у грудні 2019 року обрав митрополита Епіфанія канонічним митрополитом Київським і всієї України та прийняв Статут Церкви України.

З тих пір нова автокефальна церква України є єдиною канонічною Православною Церквою на території Української Держави, та Блаженніший Митрополит Київський та всієї України має бути визнаний її канонічним Предстоятелем.

Константинополь підкреслив, що ієрархи РПЦ в Україні (УПЦ МП) вже не є місцевими правлячими єпископами.

Тим не менше, ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, що мають резиденцію в Україні, сподіваючись, що, волею Божою, вони незабаром об’єднаються з помісною Церквою.

Виходячи з цього, митрополит Онуфрій вже не розглядається Константинополем як канонічний митрополит Київський, а лише як ієрарх, що проживає в Києві.

Станом на жовтень 2020 року ПЦУ визнали чотири православні церкви: Вселенський патріархат, Александрійський патріархат, Православна церква Еллади та Православна церква Кіпру.

Натомість, РПЦ не визнає рішення Вселенського патріархату та розірвала канонічне спілкування з Фанаром та церквами, які визнали ПЦУ.

Загалом, російська церква в особі своєї філії УПЦ демонструє велику жагу до життя. Здавалося, що після анексії Криму, війни на сході і інших лих, привнесених на територію України північним сусідом, і після створення незалежної від Москви помісної церкви України її доля вже вирішена. Але останнім часом все частіше здається, що УПЦ МП на чолі з Онуфрієм намагається відвоювати свої позиції в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *