Кавказ-2020. Показуха чи реальна загроза?

Надмірна помпезність та показовість – це те, що залишилося в Росії ще з часів Радянського Союзу і не викорінилося досі. Військові паради, марші, урочисті відкриття ліфтів, вікон і навіть смітників – це те, що викликає подив та насмішки цивілізованого суспільства.

Щоправда, іноді ця помпезність набуває і загрозливого характеру, як у випадку із запланованими Російською Федерацією військовими навчаннями «Кавказ-2020», що проходитимуть здебільшого на полігонах Південного військового округу та в окупованому Росією українському Криму. У зв’язку з цим, українські та зарубіжні військові експерти регулярно заявляють про загрозу таких навчань для України як найближчого сусіда та найкращої жертви для тиску на США та НАТО з подальшою вимогою лібералізації їхньої політики щодо РФ.

Як зазначив колишній командувач силами США в Європі Бен Ходжес виданню The Ukrainian Week, найбільш ймовірним приводом для вторгнення Російська Федерація може обрати «гуманітарну кризу» в Криму через нестачу води на півострові. З огляду на це, існує загроза взяття під контроль дамби в Херсонській області, мотивуючи це «безвихідним становищем». На думку американського генерала, перспективна ціль РФ полягає в отриманні цілковитого контролю над усім узбережжям Чорного моря та ізоляції України від нього.

Основне про «Кавказ-2020» (за інформацією російського інформагентства «ТАСС» із посиланням на Міноборони РФ):

  • «Кавказ-2020» – це щорічні стратегічні командно-штабні навчання збройних сил РФ;
  • ймовірна чисельність учасників – близько 80 000 військовослужбовців;
  • склад учасників – з’єднання і частини бойового, тилового і технічного забезпечення; з’єднання ППО;
  • ВМФ та спеціальних військ Росгвардії та МНС; військовослужбовці 6 країн (Вірменії, Білорусі, Китаю, М’янми, Пакистану); представники 6 країн (Азербайджану, Індонезії, Ірану, Казахстану, Таджикистану та Шрі-Ланки) в якості спостерігачів;
  • у практичних діях військ на полігоні будуть задіяні до 250 танків, до 450 бойових машин піхоти і бронетранспортерів, а також до 200 артилерійських систем і реактивних систем залпового вогню;
  • «Основна мета навчань – перевірка рівня готовності Південного воєнного округу до локалізації та вирішення військових конфліктів, підвищення взаємодії органів військового управління і військ;
  • забезпечення готовності ЗС РФ до захисту національних інтересів».

З наведеної вище інформації помітно, як Росія знову хизується своїми «м’язами», ретельно приховуючи істинну сутність своїх військових навчань за товстою ширмою пропаганди.

Американське видання The National Interest зазначає, що для Кремля «Кавказ-2020» слугує «відображенням важливої ролі в безпековій політиці Євразії».

Однак, сформований Москвою імідж заплямувала відмова двох країн від безпосередньої участі у військових навчаннях – Індії та Азербайджану. В Міністерстві оборони Індії обґрунтували своє рішення складнощами, у зв’язку з пандемією COVID-19. Натомість, неофіційні джерела пояснюють відмову участю військових Китаю та Пакистану, з якими в Індії напружені відносини. Прес-служба Міноборони Азербайджану заявила про те, що їхні військовослужбовці не братимуть участі в навчаннях, але від країни буде направлено двох спостерігачів. При цьому, причини не повідомляються.

Незважаючи на заявлений «незагрозливий характер» навчань, методи Російської Федерації вже давно всім відомі. Тому українське суспільство в першу чергу має бути обізнаним у ситуації, що відбувається біля наших кордонів, та бути готовим підтримати свою державу в будь-який момент.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *