Про що домовилися на зустрічі Трьохсторонньої контактної групи

9 вересня відбулась зустріч Трьохсторонньої контактної групи (ТКГ) в форматі відеоконференції. Сторони домовились про проведення інспекції українських позицій біля населеного пункту Шуми ( Донецька обл.) Питання щодо логістики та гарантування безпеки повинна забезпечити Україна. В склад інспекційної групи входять: українські військові, бойовики та наглядачі з ОБСЄ.
Однак, 6 вересня окупанти порушили режим спокою та здійснили обстріл українських позицій, під час якого загинула одна людина.
Українська сторона все ж погодилась станом на 9 вересня проводити інспекцію. Голова делегації Леонід Кравчук пояснює дане рішення тим, що Україна бажає зберегти режим припинення вогню.
Інспекцію було заплановано на 14.00 четверга 10 вересня, однак вона не відбулась. Дане рішення вмотивовано тим, що окупанти постійно обвинувачують українську сторону у порушенні режиму тиші, хоча це не так. З іншого боку бойовики самі ж порушують даний режим та використовуюсь цей час для облаштування нових оборонних пунктів.
З’явилась пропозиція спочатку перевірити позиції бойовиків разом з ОБСЄ, однак окупанти відмовились.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *