Чи допоможуть взаємні поступок досягнути миру?

Сьогодні дуже гостро поставлено важливе питання загальної амністії на Донбасі.
Вітольд Фокін – заступник голови українською делегацією в Трьохсторонній контактній групі (ТКГ) в Мінську, запропонував провести загальну амністію на Донбасі, провести вибори та вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу.
На його думку здійснення даних кроків допоможе у подоланні конфлікту з країною – агресором. За допомогою взаємних поступок досягти миру.
Чи є це раціональним? Розглянемо глибше дане питання.
По – пеше, проведення загальної амністії неможливе, адже законодавством України заборонено амністувати осіб, які вчинили військові злочини. Дане рішення суперечить завданню кримінального законодавства, тобто якщо особа вчинила злочин, вона повинна нести покарання за скоєне.
По – друге, щодо проведення виборів на території ОРДЛО. Профільний комітет Верховної Ради України затвердив проект щодо місцевих виборів в 2020 році, який містить в собі перелік умов для проведення виборчого процессу, однією з яких – повністю відновлена територіальна цілісність, тобто поки територія не буде цілком контролюватися Україною, вибори проведені не будуть.
Отже, пропозиції, які озвучив Вітольд Фокін не зовсім доцільні та коректні. Здійснювати дані кроки несе в собі великий ризик, адже відсутня достовірна інформація про кроки, які зробить та чи зробить взагалі Російська Федерація для досягнення миру.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *