РПЦвУ проводить масові служби незважаючи на карантин

По при всі карантинні обмеження РПЦвУ відмовляється дотримуватись правил під час епідеміологічної ситуації в Україні.

Наприклад у Хмельницькому РПЦ в Україні вирішила провести масове богослужіння, незважаючи на дію в країні карантину у зв’язку з епідемією коронавірусу.

Прихильники церкви погрожували активістам, які викликали поліцію і намагалися не допустити порушення введеного в Україні режиму. Відповідні кадри 6 березня були опубліковані в соціальних мережах.

Одному з активістів, який знімав на відео, як люди зібралися на богослужіння, погрожували розбити телефон і зламати велосипед.

Тим часом у Житомирі вранці 7 квітня біля Спасо-Преображенського кафедрального собору РПЦвУ вірян причащали на честь церковного свята Благовіщення.

Церемонія проводилася не зважаючи на встановлені на період карантину жорсткі заборони про масові зібрання.

Священники голосно закликали прихожан бути в масках і дотримуватися двометрової дистанції, а після причастя – швидко йти, не затримуючись. Проте, як видно з фото, частина людей прийшла без масок, забули або не захотіли їх надіти. Священники також були без масок – в руках у них тільки ложка і чаша.

Настоятель Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ МП Павло розкритикував українську владу за заклики обмежити релігійні обряди під час карантину через поширення коронавірусу.

Натомість, у своєму зверненні до вірян митрополит закликав часто відвідувати церкви, оскільки причиною спалаху коронавірусу, на його думку, «є людський гріх».

Митрополит закликав брати участь у колективній молитві, адже, з його слів, «найстрашніша епідемія – то гріх, який губить людську природу». Відтак, Павло запросив вірян ходити в храм, причащатися самим і брати до причастя дітей.

У селі Княгининок Луцького району у храмі Різдва Богородиці УПЦ МП, 7 квітня, у свято Благовіщення проводилася святкова служба.

Не зважаючи на всеукраїнський карантин та пандемію коронавірусу, прихожани прийшли на службу до церкви.

Як зазначили місцеві мешканці, служба проходить з обманом, тобто, прихожани храму Різдва Богородиці УПЦ МП поховали свої автівки поблизу будинків інших жителів.

Варто зазначити, що священники УПЦ (МП) свідомо відмовляються дотримуватись правил карантину, піддаючи ризику нас з вами.

#залишайсявдома

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *