«ПУТІНІЗМ» ЗГЕНЕРУВАВ ПРОФЕСІЙНИХ БРЕХУНІВ

Російські ЗМІ з початком березня активно боролися із своїми головними ворогами: Україною і коронавірусом. Воювати на два фронта було важко, тому вони найшли вихід і в одній із пропагандистських програм об’єднали ці тематики. І вийшов у них сюжет про те, як все погано в Україні із-за коронавіруса і навпаки, як все добре в Росії.

Для того щоб пропаганда досягла своєї мети рос. ЗМІ активно крутили відеоролики про ситуацію в Нових Санжарах (яка була вже як мінімум двотижневої давності). Роблячи акцент на тому які українці нелюдяні і як в Україні все погано. Відповідно російські експерти критикували дану ситуацію і зазначали, «що в Росії нічого подібного бути не може».

«Експерт» Коратченко злобно кричав, що «українці вражені вірусом ненависті». В його підтримку телеведучий Попов показав відео на якому за його словами в Росії «всі з комфортом проходять карантин». Ну звичайно не пройшло без вихваляння влади РФ, що все так здорово, тому що «чудово працює» президент і уряд.

Знаєте друзі «експерт» Коратченко дійсно правий Росія – не Україна! Чим дальше від розпаду Радянського Союзу, тим більше наростають відмінності. Ситуація з коронавірусом ці відмінності ще раз підтвердила. У Росії немає масових заворушень в зв’язку з цією загрозою. Люди в основному пасивні. Зате в своєму ідіотизмі дуже активні чиновники.

Так от чиновники наказали водіям громадського транспорту в Москві при вигляді китайця зробити наступне:

  • по-перше, повідомити про це лихо диспетчеру
  • по-друге, висадити осіб небажаної національності
  • по-третє, викликати поліцію.

Про те, як водій повинен зрозуміти, що перед ним саме «небажані» і «небезпечні» китайці, а не їх рідні буряти, якути чи гастарбайтери з Киргизії або Узбекистану, начальник столичних диспетчерів Василь Уваров не пояснив. В свою чергу посольство Китаю вже заявило протест проти дискримінаційних перевірок китайців.

Уваров організував охоту на китайців, а Андрєєва зібралася влаштувати криваву бійню бездомних тварин у Москві. Хоча ВОЗ офіційно заявила, що «в даний час немає ніяких доказів того, що домашні тварини, наприклад собаки чи кішки, можуть бути переносниками нового коронавірусу».

Пригніченість росіян і самодурство російських чиновників настільки радикально відрізняють Росію від України, що це фактично визнають мешканці Росії, які зазвичай обзивають українців «братнім народом». Всі слова про «братський народ», про те, що «росіяни поділяють український народ, на який люблять і нацистську владу», – це все лицемірство і брехня.

Брехня стала головним змістом російської державної інформації. Навіть державні ЗМІ Росії поширюють брехню, абсолютно не боячись того що у людей є безліч можливостей перевірити і переконатися, що це – брехня.

На сайті головного інформаційного агентства Росії «РІА Новини» неодноразово публікувалися статі про Гітлера і Другу Світову війну в яких вони звинувачували нацистів в усіх злодіяннях, а сталінського керівництва НКВД навпаки виправдовували.

З початком правління Путіна брехня стала основою державної політики, а історична брехня – одним з головних інформаційних знарядь. Радянська влада також використовувала брехню. Різниця в тому, що в умовах повного контролю над архівами радянська брехня могла зберігати видимість правдоподібності хоча б всередині країни. Сьогодні, в умовах доступності будь-якої інформації, для публічної брехні необхідний абсолютно особливий рівень безсоромності. За два десятиліття «путінізму» сформувалася та особлива генерація професійних брехунів в ЗМІ, дипломатії і держструктурах, яка створює навколо Росії щільний кокон, що відокремлює її від усього світу. Країна, яка перебуває всередині цього кокона брехні, не здатна на адекватне сприйняття того, що відбувається в ній самій і вкрай небезпечна для навколишнього світу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *