Нова компанія Кремля по переписуванню історії Другої світової

Останнім часом прокремлівські ЗМІ намагаються переписати історію Другої Світової війни. Зокрема за останній місяць цілю кремлівської дезінформації стала Польща. Перші ознаки явної ворожнечі появилися в кінці грудня, коли В. Путін під час своєї щорічної прес-конференції описав світосприйняття Кремля.

Так, з метою дискредитувати Польщу 17-го січня, в день захоплення Варшави Радянською Армією 75 років тому, Міністерство оборони Російської Федерації оприлюднило «секретні документи», в яких нібито стверджується, що Варшавське повстання було погано підготовлено, і що втручання радянських військ було просто неможливе.

З наближенням річниці проходу Радянської Армії в Аушвіц 27 січня 1945 року з’являється  все більше і більше Кремлівської дезінформації щодо польського антисемітизму.

Ігнорування Росією наявних і створення власних фактів щодо Другої Світової війни викликало сильну негативну реакцію, зокрема прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що «Червона Армія байдуже дивилася на агонію Варшави. Два повстання в місті – перше в єврейському гетто в 1943 році, друге у всьому місті в 1944 році – свідчили про нещадності німецьких злочинів. Але в той час як жителі Варшави з надією чекали допомоги, Йосип Сталін ніколи не наказував Червоної Армії втручатися».

Якщо розглядати «звільнення» і «радянізації», то тут дуже тонка грань, але можна стверджувати, що закінчення окупації нацистською Німеччиною багатьма сприймалося як звільнення, хочу прибуття радянських військ стало початком нової окупації. Радянізація Польщі та решти Східного блоку була досягнута за допомогою терору, масових репресій, націоналізації промисловості, експропріації приватних земель, екологічних катастроф, руйнування ринкової економіки і обмеження громадянських і політичних свобод.

 Основні фейки Кремля проти Польщі:

  • Фокусування уваги на тому, що Польща нібито переписує історію Другої Світової війни;
  • РФ намагається звинуватити Польщу в тому, що вона нібито не бажає засуджувати антисемітизм;
  • Поширення фейку про те, що Польська економіка була відновлення завдяки СРСР;
  • Кремль зазначає, що Польща нібито подякувала Гітлеру за знищення євреїв;
  • Прокремлівські ЗМІ поширили фейк про те, що Польща булу союзником нацистів в 1983 році.

Для того щоб приховати всі ці неприємні факти, прокремлівські ЗМІ намагаються домінувати в медіа-сфері, поширюючи наративи, відповідні світосприйняттям Кремля. Одною із яких є ствердження того, що СРСР жодним чином не брав участі для створення передумов, які сприяли розв’язанню нацистською Німеччиною війни.

З метою показати, яка Польща не вдячна російські ЗМІ стверджують, що СРСР не лише звільнив Польщу, а й допоміг відновити країну.

Також, з метою образити Польщу поширено звинувачення в тому, що вона була нацистським союзником і партнером Гітлера. Хоча дана наратива суперечить історичним документам. Незважаючи на це Росію намагається використати дану наративу для спотворення історичного значення пакту Молотова-Ріббентропа і, таким чином, показати СРСР в кращому світлі.

ЗМІ РФ також намагаються звинуватити Польщу в небажані засуджувати антисемітизм та власне бачення Голокосту. Хоча поляки поділяють думку професійних істориків. Кремль стверджує, що довоєнний польський уряд створило благодатний  ґрунт для Голокосту.

Якщо простежить за розвитком прокремлівської дезінформації то можна побачити, що подібні історичні наративи органічно вписуються в використовувану в даний час систему дезінформації. Іншими словами, основною ідеєю є і залишається необхідність показати, що Росія ні в чому не винна, але ось усі інші в болоті по саме горло. Постає питання, якщо Росія дійсно невинна, навіщо вона намагатися доводити це протягом 75 років знову і знову? Якщо дійсно ніякої провини немає, навіщо заявляти, що Європейський день пам’яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимів – це помилкове свято? Напевно, усе-таки в Кремля «рильце в пушку»!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *