Іван Баканов оцінив професійні здобутки київського Главку СБУ та окреслив нові завдання

Голова Служби безпеки України Іван Баканов ознайомився з результатами діяльності за минулий рік Головного управління СБУ в Києві та Київській області. Він оцінив професійні здобутки в діяльності Управління, але водночас наголосив на необхідності посилити роботу за ключовими напрямками для більш ефективної протидії сучасним викликам, які стоять перед Україною.

«Сьогодні відбувається оновлення, перезавантаження Служби. Ми повинні реформуватися. І стати більш ефективними. Наше основне завдання – захист державної безпеки, боротьба з тероризмом, диверсіями, кіберзагрозами, розвідувально-підривною діяльністю тощо. Впевнений, що особовий склад столичного Главку здатен виконувати всі поставлені завдання та доводити ефективність нових підходів», – наголосив Іван Баканов та зазначив, що в цілому задоволений роботою Управління.

Керівник Головного управління СБУ в Києві та Київській області Сергій Болдир повідомив, що відбувається перехід на гнучку та динамічну систему роботи для оперативного і дієвого реагування на потенційні загрози національній безпеці.

Наприклад, зареєстроване кримінальне провадження за фактом формування спецслужбами РФ агентурної мережі на низці підприємств ОПК, основним завданням якої є послаблення обороноздатності нашої країни (ст. 111 Кримінального кодексу України).

Також при спробі збуту партії товарів військового призначення (комплектуючих до винищувача СУ-25) викрито мешканця міста Узин. Під час обшуків в орендованому зловмисником приміщенні вилучено запасні частини до військової техніки на понад 1 мільйон доларів США, викрадених з військових частин.

Підрозділ кібербезпеки Главку припинив діяльність організованого угрупування так званих «міжнародних детективів», до складу якого входили колишні та діючі співробітники Нацполіції та Служби. Вони спеціалізувались на збуті інформації, отриманої під час проведення незаконних заходів, у тому числі представникам іноземних дипломатичних місій.

Викрито й злочинну діяльність посадових осіб КП “ГІОЦ”, які у змові з керівництвом ІТ-компанії фальсифікували розробку програмного забезпечення та привласнили понад 20 мільйонів гривень з державного бюджету, виділених в рамках цільової програми інформатизації “Електронна столиця”.

Загалом, у минулому році за матеріалами оперативних підрозділів Головного управління  зареєстровано 487 кримінальних проваджень, з яких 73 – слідчими Главку. Про вчинення злочинів повідомлено про підозру 333 особам, з них 77 – слідчими ГУ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *