Запущено спільний турецько-український проект зі створення безпілотника нового покоління

Українська державна компанія «Укрспецекспорт» та турецьке підприємство Baykar Defence вперше спільно займуться розробкою ударного безпілотного літального апарату нового покоління Akıncı. Про це 20 серпня повідомили у Державному концерні «Укроборонпром».

За словами Генерального директора концерну Павла Букіна, Akıncı відповідатиме вимогам збройних конфліктів 21-го століття та використовуватиметься українськими та турецькими Збройними силами. Крім того, він додав, що однією з основних переваг ударного безпілотника нового покоління буде змога завдавати високоточні удари таким самим озброєнням, яке використовується на звичайних літаках завдяки використанню українських двигунів.

Akıncı відноситься до нового «важкого» класу безпілотників. Він оснащений двома двигунами українського виробництва, які забезпечують політ на висоті понад 12 км. Дрон має розмах крил у 20 метрів, здатний підняти у повітря понад 1000 кг озброєння та перебувати у польоті добу. Безпілотник обладнується надсучасними системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер до радарів з активною фазованою антенною решіткою та численними сенсорами.

Зазначається, що перші поставки безпілотника заплановані на 2021 рік.

Незабаром після візиту українського президента Володимира Зеленського до Туреччини «Укроборонпром» та Baykar Defence створили спільне підприємство у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій, головним завданням якого стало об’єднання потужностей оборонних комплексів обох країн для серійного виробництва нових зразків сучасного озброєння для власних армій — повідомили раніше у пресслужбі РНБО України.

У листопаді 2018 року Туреччина підписала контракт на 69 млн дол. про закупівлю для української армії шести ударних турецьких дронів типу Bayraktar TB2.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *