Росія вже не стратегічний партнер ЄС

Після того, як Росія більше 5 років тому захопила та незаконно анексувала український Кримський півострів, стосунки між країною та Європейським Союзом погіршилися. При цьому настільки, що обидві сторони (з одного боку, решта членів НАТО та антизахідні союзники Кремля з іншого) зараз глибоко втягнуті в другу “холодну війну”.

Про це йдеться у матеріалі Ніколаса Уоллера в англомовному тижневику New Europe.

З огляду на агресивну зовнішньополітичну діяльність Росії по відношенню до Заходу, 12 березня цього року Європарламент переважною більшістю проголосував за затвердження резолюції, в якій зазначається, що Російська Федерація «більше не може розглядатися як “стратегічний партнер”», поки не буде в повному обсязі дотримуватися Мінських угод, що стане запорукою встановлення миру на сході України та відновить територіальну цілісність держави.

У рішенні ЄС зазначається, що зараз блок знаходиться в напружених стосунках з Росією, яка виходить далеко за межі Європи та країн пострадянського простору. Сюди відноситься і російська інтервенція на територію Сирії, і втручання РФ у конфлікти в Лівії, Венесуелі  та ЦАР.

Представники Європарламенту також заявили, що активна підтримка російським урядом антиєвропейських партій та ультраправих рухів у Європі становить значну загрозу безпеці всіх 28-ми країн-членів блоку. Крім того, Кремль продовжує надавати російським спецслужбам накази, у яких йдеться про втручання у політичні вибори та порушення прав громадян Росії.

Одним із ключових моментів резолюції є акцент на готовності Євросоюзу приймати в подальшому індивідуальні санкції проти Росії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *