Україна експортуватиме більше до країн ЄС

Брюссель (Reuters) — міністри закордонних справ Європейського Союзу у понеділок схвалили заходи, які дозволять Україні експортувати більше промислових та сільськогосподарських продуктів без сплати митного збору до блоку, з урахуванням проведених Україною реформ та з огляду на складний стан економіки в державі.

До кінця вересня Україна матиме змогу експортувати в значно більших обсягах сільськогосподарську продукцію, включаючи зернові культури, мед та оброблені томати. Такі заходи діятимуть протягом трьох років.

ЄС також скасує на такий самий період мито на ввезення добрив, барвників, взуття, міді, алюмінію, телевізійної техніки та апаратури для звукозапису.

Такі заходи здійснюються поза рамками дії угоди про вільну торгівлю, яка вступила в силу в січні 2016 року та відкрила обидва ринки для обміну товарами й послугами.

Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер, який зараз займає пост глави Ради ЄС, заявив: «Нашим обовʼязком є підтримка України та зміцнення економічних та політичних звʼязків з нею, в тому числі і на фоні існуючого конфлікту на її території».

За даними Державної служби статистики України, обсяг українського експорту товарів (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та зони проведення антитерористичної операції) за січень-травень 2017 року в країни Європейського союзу становив 6 млрд 754,8 млн доларів, що на 25,2% більше аналогічного періоду в 2016 році.

Як зазначають представники ЄС та НАТО, у той час, поки Київ провадить політику, орієнтовану на Захід, Росія прагне дестабілізувати ситуацію в Україні, анексувавши Кримський півострів та забезпечуючи сепаратистів на сході України зброєю та живою силою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *