„Казаки-разбойники“ на службі РПЦвУ

В січні 2022 року на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври РПЦвУ відбулося виїзне засідання так званих Верховних казацьких Рад під патронатом МГО «Козацтво запорізьке».

Відбувалося це все дійство з особистого благословення митрополита РПЦвУ Онуфрія та намісника Успенської Києво-Печерської лаври митрополита Павла.

У РПЦвУ не соромляться співпрацювати із «казаками» та іншими проросійськими громадськими організаціями, які знаходяться в структурній зв’язці РПЦ та її філій, були основною ударної силою у регіонах, де відбувалася дестабілізація та інтервенція Росії. «Казаки» стали фундаментом для окупації Криму та частини Донбасу. І безліч організацій, які називаються казачими, виконують функцію сплячих осередків агресора всередині України.

Тобто служителі РПЦвУ прямо заявляють, що будуть координувати «казаків», які у 2014 допомагали російським військовим найманцям і терористам. Про це свідчать регулярні спільні заходи РПЦвУ і «казаків».

Активізація співпраці РПЦвУ з козаками, також пов’язана зі спробами взяти реванш в Україні. У Московському патріархаті хочуть, щоб їх пуст или капеланами в ЗСУ і для цього пробують створити «козацьких» капеланів.

При цьому зв’язки та контакти між російськими казаками та проросійськими казаками в Україні зберігаються на досить високому рівні й досі. Тобто, фактично, потрібно не тільки відрізняти казака від кизяка, а й розуміти, наскільки цей проросійський прошарок небезпечний.

Очевидно, що РПЦвУ не просто так зібрала своїх кишенькових «казаків», адже з урахуванням усіх вищезгаданих загроз, їхні дії найближчим часом можуть виявитися цілком передбачуваними. Адже вони мало чим відрізнятимуться за своєю суттю від тих, що мали місце у 2014 році.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.