Що стоїть за відмовою українців вакцинуватися від COVID-19?!

Фактом є те, що низка людей не хочуть, або просто відкладають вакцинацію, але більшість із них не є антивакцинаторами у класичному розумінні. У них викликала сумніви вакцина COVID-19 через низку питань і це нормально. Але, проблемою є те, що люди мало звертаються до офіційних інформаційних ресурсів, надаючи перевагу Інтернету та соцмережам. А там дуже багато міфів і відвертих фейків, які розповсюджуються в тому числі РФ, яка веде проти нас інформаційну війну.

Людям необхідно усвідомити, що повернення до нормального життя якнайшвидше і якісніше лежить саме через вакцинування, тому що це найшвидший спосіб подолати вірус!

За останній час інформаційний простір перенаситився меседжами про антивакцинацію від COVID-19. Так, в Україні відбулося дві акції протесту проти вакцинації від коронавірусу. А тепер, коротко про них:

– за організацією першої акцій проти вакцинації негласно стоїть УПЦ МП, а курує їхнє проведення ФСБ Росії через свої джерела в цій псевдорелігійній структурі. Меседжі, які пропагандували активісти дуже збігаються з наративами російської дезінформації, зокрема, із заявою, що українці та росіяни – «це один народ».

– в другій акції протесту рушійною силою стали так звані громадські діячі. Один із них О. Гумиров, який відомий своєю «боротьбою» за відміну карантину, а також його було заблоковано у Facebook за поширення брехні про COVID-19. Також, привертає увагу той факт, що в першу чергу даний захід висвітлювали ресурси, що входять до медіа-пулу ОПЗЖ, а також ЗМІ, які неодноразово були замічені в ретрансляції проросійських наратив і фейків, наприклад «Країна.UA». Не залишилось поміченим і те, що акцію широко висвітлювали в соціальних мережах інформаційні майданчики, які куруються з Кремля та перебувають у кураторстві російських спецслужб. Активісти використовували багато заготовлених, не саморобних, плакатів, що вказує на фінансування акції й точно не з кишені учасників.

Журналістка Ольга Токарюк, виявила, що учасники маршу антивакцинаторів тримали плакати з посиланням на таку собі організацію «Terra Freedom». Так, у себе у Facebook Ольга зазначила, що «Terra Freedom – це російськомовний Telegram-канал антивакцинаторів із 8,4 тис. передплатників. Канал переповнений дезінформацією про небезпеку вакцин з усього світу, про те, що вакциновані люди стають агресивними і вони мають проблеми з психікою. Також схоже, що саме там рекрутували учасників акції в Києві».

Помічено, ще один телеграм-канал «Terra Freefom News» – який розповсюджує антивакцинаторські фейки. Посилання з ТГ веде до системи донатів DonationAlerts – це найбільший російський сервіс монетизації стримів. У 2017 році DonationAlerts придбала компанія VK – корпорація, яка тримає соціальні мережі «ВКонтакте», «Одноклассники» та поштовий сервіс «Mail.ru».

Критичною залишається ситуація на території ОРДЛО, у липні на окуповану територію зайшов так званий «гумконвой» із російською вакциною «Sputnik Light» і за ідеєю рівень смертності мав би знизитися, а він збільшився в кілька разів. Такий високий рівень смертності насамперед пов’язаний із тим, що росіяни поставили до ОРДЛО несертифікований препарат. Якщо «Sputnik V» не отримав погодження для використання від Європейського агентства з лікарняних виробів та Всесвітньої організації охорони здоров’я, то вакцина «Sputnik Light» не пройшла сертифікацію навіть на території Росії. Відповідні випробування мають закінчитися лише у грудні. Тоді, як до ОРДЛО «Sputnik Light» завозили вже з лютого 2021 року.

Фактично окуповані території України використовуються країною-агресором як плацдарм для випробування несертифікованих вакцин.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.