Візиту Володимира Зеленського у Вашингтон бути! Очікування та прогнози експертів

   Однією із найбільш резонансних тем цього місяця, окрім святкування 30-ї річниці незалежності України, залишається візит українського президента Володимира Зеленського до Білого Дому. Свої очікування з приводу зустрічі лідерів України та США висловили низка як вітчизняних, так і зарубіжних експертів.

         Незважаючи на спроби кремлівських пропагандистів дискредитувати зустріч двох лідерів та україно-американські відносини в цілому, в західному інформаційному просторі покладають надії на подальший позитивний розвиток співпраці між обома державами.

         Так, на думку колишнього посла США в Україні (1998-2000 рр.), а зараз старшого аналітика Центру міжнародної безпеки та співпраці Стенфордського університету Стівена Пайфера, візит Володимира Зеленського до Вашингтону має всі шанси стати успішним з точки зору подальшого розвитку україно-американських відносин на найвищому рівні.

         Колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер звернув увагу, що під час зустрічі необхідно зробити акцент на наступному: «Україна та США – справжні стратегічні партнери, які знаходяться по один бік столу, обговорюють проблеми та вирішують їх разом».

         Директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень І. Петренко зазначив, що в ході візиту українського президента до США очікується розширення стратегічної співпраці зі Сполученими Штатами, а також підписання важливих для нашої держави угод, зокрема, в оборонній та енергетичній сферах.

         В експертному середовищі наголошують на важливості цього візиту і для Сполучених Штатів на фоні ситуації в Афганістані, що підірвала довіру американських союзників до Адміністрації Джо Байдена. Тому, на прикладі України, Вашингтону слід показати світові свою підтримку демократичних цінностей держав, які захищають власний суверенітет і територіальну цілісність. Тому ця зустріч розглядається як хороший привід для підтримки позитивного іміджу України та США на міжнародній арені.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.