Чому русинське питання так актуально для російських спецслужб.

 

Російська інформаційна війна не є новим явищем. Такий вплив на інші країни Росія використовувала впродовж минулого століття. Прикладом можуть бути військові дії, територіальні претензії країн, вибори, питання національних меншин та багато іншого.

Зараз Росія поширює напівправду та чутки, використовують цитати відомих політиків, громадських діячів зачасту ц представники політичної сили Опозиційна платформи «За життя», змінюючи контекст та додаючи трохи фальші. Таким чином використовують неправдиву інформацію для зміни громадської думки. Основними інструментами для цього стають соціальні мережі.

Зазвичай російські «міньйони» поширюють мову ворожнечі щодо певних груп населення, національних меншин. Такої інформації дуже багато. І люди часто не перевіряють ці повідомлення, сприймаючи це за чисту монету. Вони починають вірити, що це справді проблема. Особливо піддається впливу молодь, яка проводять багато часу у соціальних мережах і критично налаштована щодо урядової інформації.

В Закарпатській області дуже поширений фейк про необхідність визнання Україною русинської національності. Переважно цей фейк складається із необхідне певне законодавче визнання, інакше Україна не вважає русинів як окрему національність.

Як приклад російські спецслужби активно використовували уродженку Закарпаття Тетяна Поп, яка заявляла що русинка та активно відстоювала права русинів. https://zakarpattya.net.ua/News/209447-Chomu-proekty-politychnoi-rusynky-Pop-zaznaly-krakhu-v-Ukraini

Цей проект був придуманий російськими політтехнологами для розхитування ситуації на Закарпатті, ніколи не викликало сумніву, а сама Поп стала черговим «обличчям», через яке Кремль створював відповідну картинку для російських ЗМІ.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.