Всі права українців захищені, незважаючи в якій частині країни ти проживаєш

Нещодавно Верховна рада України опублікувала законопроект, що пропонує дозволити мати подвійне громадянство українцям, за винятком російського. Що дуже обурило російських пропагандистів. Так російські ЗМІ почали поширювати фейки про жителів тимчасово окупованих українських територій. Пропагандисти почали поширювати меседжі, що ВРУ прийняла до розгляду законопроект № 4640, яким нібито обмежує більшу частину прав українських громадян, які проживають в Криму і на Донбасі. Російські ЗМІ стверджують, що Україна позбавить кримчан і жителів Донецької і Луганської областей виборчих прав через «наявності російського громадянства» в українців. Фейкова інформація поширюється ненадійними, пропагандистськими ЗМІ (NewsFront, Антифашист та практично всіма рос. ЗМІ).
Що ж насправді йдеться в даному законопроекті: «пропонує можливість введення в Україні подвійного громадянства. Автори законопроекту пропонують внести зміни до закону «Про громадянство», які наддадуть громадянам України право набувати громадянство (підданство) іноземної держави без втрати громадянства України. Однак документ пропонує заборонити подвійне громадянство тим, хто має паспорт держави-агресора. В даному випадку – Росії. У законопроекті йдеться, що в разі наявності у громадян України громадянства держави-агресора, передбачається заборона зазначеним громадянам у реалізації їх виборчих прав».
Україна не визнає російських «паспортів», виданих на тимчасово окупованих територіях, жителі Криму і Донбасу – це громадяни України, які мають ряд гарантій і прав. В статті 5 закону «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України» чітко зазначено, що Україна – як і країни США і ЄС – категорично не визнає ніяких російських документів, виданих Кремлем в Криму в примусовому порядку.
Україна відстежує видачу паспортів з двоголовим орлом жителям окупованих територій і не визнає ці «документи». Саме тому так зване «російське громадянство» кримчан або жителів Донбасу не може стати підставою для позбавлення українців будь-яких виборчих прав.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.