За лаштунками кремлівської пропаганди. Інструкції російським тролям навіюють страх

Втручання Росії у внутрішні справи іноземних держав − це питання, яке викликає занепокоєння громадськості в усьому світі. Так, оприлюднено ще один обвинувальний акт, який свідчить про те, що російські тролі отримали вказівки яку саме реакцію, коментарі та теми просувати, а також яка необхідна для цього цільова аудиторія.

Хоча ми вже досить багато знаємо про російську інформаційну війну в соціальних мережах, інструкції, отримані людьми, які працюють тролями, досі були невідомими.

Що було в інструкціях? Про це пишуть світові ЗМІ, такі як CNN або Daily Mail, BBC.  Відомо, що інструкції надавали інформацію про те, як звертатися до конкретних одержувачів. Зокрема, замовники всіма силами намагалися представлятися „звичайними активістами“, маскуючи свою діяльність через VPN-сервери та інших осіб.

Також ними були створені кілька тисяч фальшивих сторінок і адрес електронної пошти, які виглядали так, немов вони належать громадянам тієї чи іншої країни, яка була під прицілом. Ці сторінки і адреси використовувалися для політичних маніпуляцій, зокрема для спроб вплинути на загальнодержавні вибори.

Інший важливий момент − спільний доступ до публікацій у потрібні моменти: час, щоб якомога більше людей могли їх переглядати (враховуючи різницю в часі між Росією та країною, яка під прицілом пропаганди).

Реакції та активність значною мірою залежали від публічних виступів політиків, а також висвітлених у ЗМІ інформаційних приводів.

Існує навіть посібник, де описано, як спілкуватися з „кольоровими“ та представниками ЛГБТ. У той же час, автори стверджували, що обережно ставляться до расистського змісту.

Також важливі інфографіки: короткі, чіткі та зрозумілі. Це, в свою чергу свідчить про те, що мета російської інформаційної війни одна: посилити вплив шляхом ослаблення противника. Хаос, розкол, сварки у суспільстві та між політиками, врешті-решт −  розбиття на менші та більш розділені групи −  це те, що  особливо любить Росія.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.