ГИРЯ НА ШИЇ У РОСІЇ. ПЛАТА ЗА КРИМ

США та Європа продовжили та розширили антиросійські санкції в зв’язку з анексією Криму. Це все більше стурбувало росіян і вплинуло на їхнє життя, але заперечувати проти політики влади вони не готові: більшість як і раніше переконана, що санкції викликані не приєднанням Криму, а бажанням Заходу принизити Росію. Крім того, люди уважно дивляться телевізор і вже сприйняли зміни порядку: все менше росіян хочуть бачити Донбас незалежною державою. Санкції змушують Росію витрачати значні кошти на фінансування анексованого півострова, а також втрачати кошти через відсутність інвестицій і доступу до технологій.

Після анексії Криму в Росії стверджували, що створять на півострові «інвестиційний рай», вільну економічну зону, гральну зону, а також подібність Силіконової долини. Однак введення санкцій перекреслило всі плани. В результаті вже через рік Росія анулювала створене раніше Міністерство у справах Криму і приєднала анексований півострів до російського Південного федерального округу.

Російські банки побоюються можливих західних санкцій через вихід на ринок Криму. Відсутність банківської системи говорить про те, що ніяких інвестицій в Криму не буде ніколи. Жоден серйозний банк з Кримом зв’язуватись не буде.

Також до санкцій можна добавити і блокаду поставок прісної води на територію Криму, і припинення транспортного сполучення з включеним півостровом.

Через односторонній вихід з угоди про базування Чорноморського флоту РФ в Криму країна-агресор Росія як і раніше повинна платити Україні за військові кораблі на території нині анексованого півострова. Крім того, Росія намагається, прикриваючись пандемією, затягнути процес в Міжнародному трибуналі ООН з морського права у справі про незаконне затримання трьох кораблів Військово-морського флоту України.

Росія зазнає колосальних збитків після анексії Криму. Крим перетворився в супер-токсичний актив. Півострів став «санкційним заповідником», де отримують підряди ті російські компанії, які вже знаходяться під санкціями.

Росії буде все важче утримувати Крим, особливо в умовах економічної кризи, пов’язаного з надлишком нафти і газу на світових ринках.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.