Кількість вірян РПЦ в Україні стрімко ПАДАЄ (СТАТИСТИКА)

 

Залишилось лише 13,8% українців, які підтримують Російську Церкву в Україні.

Опубліковано дослідження з конфесійної та церковної належності громадян України, яке було проведене соціологічною службою Центру Разумкова від 17 до 21 січня 2020 року.

Результати дослідження свідчать, що більшість українців відносить себе до ПЦУ – 34%, далі йдуть православні, які не відносять до якоїсь Церкви – 27,6%, вірними УПЦ МП назвали себе 13,8%, 8,2% — Української Греко-Католицької Церкви, 1,7% – інших релігій та конфесій.

До вірних ПЦУ віднесли себе 42,2% жителів Західного регіону, 41,3%   жителів Центрального регіону, 23,4% жителів Східного регіону і 16,2% — Південного регіону.

Вірними УПЦ МП є 8,7% жителів Західного регіону, 12,0% жителів Центрального регіону, 17,9% жителів Південного регіону, 19,1% — Східного регіону.

Частка вірних УПЦ МП зростає зі зростанням віку опитаних — від 9,3% серед респондентів віком від 18 до 29 років до 18,6% серед тих, кому 60 і більше років. Серед вірян ПЦУ спостерігається схожа динаміка, але вона не настільки різка: 30,6% вірян молодшого віку проти 36,4% – старшого.

Частка вірян деяких конфесій та Церков відрізняється серед представників електорату окремих політичних партій. Так, серед представників електорату Партії «Європейська солідарність» більше, ніж в середньому по масиву опитаних, вірних ПЦУ (52%) і УГКЦ (17%).

Серед представників електорату Партії «Опозиційна платформа — За життя» більше, ніж загалом по масиву респондентів, вірян УПЦ МП (27%), тих, хто вважає себе православним, але не відносить себе до якоїсь Церкви (34,6%), а також сумарна частка тих, хто не відніс себе до жодної конфесії або є невіруючим (20,8%).

Серед представників електорату Партії «Слуга народу» більше, ніж загалом серед опитаних, тих хто вважає себе православним, але не відносить себе до якоїсь Церкви (35%).

Нагадаємо, за даними опитування Центру Разумкова, проведеного у жовтні 2019 року, вірянами ПЦУ себе називали 20,3% українців, а вірянами РПЦ в Україні – 16,3%.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.