А ви знаєте про Чорнобиль?

Немає сенсу зараз розповідати українцям про аварію на Чорнобильській АЕС. І так всі пам’ятають та знають про страшні події 1986 року.. Однак, чи задумувалися ви колись про те, чи відомо про цю трагедію іншим людям, громадянам інших країн? Здавалося, що це загальновідомий факт, що всі цікавляться історією та розуміють масштаби катастрофи. А виявляється ні…Ну звісно, в Україні кожного року згадують зловіщі події 26 квітня, про це розповідали в школах, поширювали в засобах масової інформації; багато хто до сих під відчуває наслідки катастрофи: чи то втративши когось з рідних, чи то, отримавши високу дозу радіації, залишившись один на один із тяжкою хворобою…Але за кордоном мало відомо про наслідки та масштаби катастрофи, особливо молодому поколінню.

Відкрити очі на правду тих часів тепер можна не тільки проводячи години в архівах чи перечитуючи купу літератури. Та й кому цікаво порпатися в книжках, коли на вулиці 21 століття? Краще переглянути якесь відео, фільм чи серіал. Американський канал HBO та британська компанія Sky з великим успіхом змогли відобразити на екрані найбільшу екологічну катастрофу. Це проект, що зараз очолив рейтинг серіалів всіх часів за оцінкою глядачів, про який пишуть світові ЗМІ.

Серіал «Чорнобиль» отримав багато позитивних відгуків за детально відтворені картини побуту Радянського Союзу 80-х років. Але одним із основних факторів, на які розробники зробили акцент – героїчність українців та цинічність влади Радянського Союзу. Нікчемні спроби приховати велику трагедію, страх втратити гордість, визнати свою помилку, відсутність співчуття та цінності людського життя – проблеми СРСР, про які мало хто згадував або не згадував взагалі. Крім цього, в серіалі дуже реалістично передані героїчні вчинки українців, що пожертвували своїм життям, усвідомлюючи, що рятують життя мільйонів.

Одним словом, серіал настільки захопив глядачів, що зараз на пунктах пропуску до українського Чорнобиля величезні черги. Натовпи туристів з усього світу замовляють тури до зони відчуження. Після успіху серіалу від американської компанії HBO гіди в Чорнобилі працюють майже без вихідних. Як зазначає канал 24, гід, який давно водить туристів зоною розповів, що тури вже розписані на все літо, але заявки продовжують постійно надходити.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *