ЄС встановила нові правила для Nord Stream 2

В ЄС нарешті врегулювали внутрішню суперечку щодо нових правил для проекту трубопроводів, таких як Nord Stream 2. Німеччина хотіла запобігти більш жорстким вимогам, але не змогла переконати інші країни в доцільності такого рішення.

Оператор нового газопроводу Nord Stream 2 з Росії до Німеччини повинен бути готовий до запровадження додаткових умов. Це стало зрозуміло після підписання угоди між державами-членами і Європейським парламентом, про що Європейська Комісія оголосила в ніч на середу.

Суперечливий проект

Проект «Північного потіку 2» був дуже спірним питанням протягом багатьох років. Федеральний уряд Німеччини називає проект хорошим. Кілька держав ЄС і США відкидають його. У вівторок 12 лютого держсекретар США Майк Помпео з новою силою відновив критику трубопроводу. США засуджує російський вплив у Європі, але також має свої власні економічні інтереси з продажу скрапленого природного газу в Європі.

Трубопровід буде побудований поряд з уже існуючим «Північним потоком» і простягатиметься близько 1200 кілометрів через Балтійське море. Значна частина вже завершена, проект повинен війти в експлуатацію до кінця 2019 року. Потім лінія транспортуватиме до 55 млрд. м3 природного газу щорічно з Росії до Німеччини.

Критики скаржаться, що Європа ще більше залежатиме від російського природного газу. Україна також побоюється перестати бути транзитною країною і втратити мільярди доларів на транзитних зборах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *