Париж проти Німеччини у питанні щодо «Північного потоку-2»

Представники з Парижу проголосували за зміну правил Європейського Союзу щодо експлуатації газопроводів, що поставить під сумнів майбутнє проекту «Північний потік-2», повідомила газета Süddeutsche Zeitung.
«Ми не хочемо посилювати залежність від Росії і водночас завдати шкоди таким країнам ЄС, як Польща і Словаччина», — пояснив співрозмовник видання. За його словами, «Північний потік-2» породжує численні «стратегічні проблеми» на тлі напружених відносин між Євросоюзом і РФ.
Насамперед нововведення заборонятимуть постачати газ і бути одночасно оператором газопроводу. Зміни серйозно ускладнять реалізацію «Північного потоку-2», в якому в ролі постачальника і оператора виступатиме російський концерн «Газпром», зазначає видання.

Досі Німеччина сподівалася на підтримку Франції, щоб запобігти блокуванню спорудження газогону, котрий проляже дном Балтійського моря.

Нагадаємо, раніше з різкою критикою спорудження газопроводу виступали США, вказуючи на значні геостратегічні ризики внаслідок зростання залежності ФРН та ЄС в цілому від поставок російського газу. США навіть пригрозили санкціями німецьким компаніям, котрі беруть участь у реалізації проекту зі спорудження цього газогону.

Київ теж неодноразово наголошував, що цей проект — цілком політичний і не має нічого спільного з економікою. Натомість у Берліні вважають «Північний потік-2» абсолютно економічним проектом і підтримують його спорудження. Водночас раніше в німецькому уряді запевняли, що вимагатимуть від РФ гарантій збереження для України статусу транзитера газу до ЄС.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *