США погрожує європейським компаніям санкціями через будівництво російських газопроводів

Вчора мережу Інтернет сколихнула новина про загрозу накладення США санкцій на німецькі компанії, залучені до будівництва газопроводу в рамках проекту «Північний потік-2». Про це повідомив посол США в Німеччині Р. Гренелл у листі, який було розіслано декільком компаніям.

Прес-секретар посольства США у Берліні зазначив, що цей лист є нагадуванням для усіх компаній, причетних до розвитку російського експорту палива, про загрозу санкційних заходів у рамках «Акту протидії противникам Америки шляхом санкцій» (Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act — CAATSA). Вказаний Акт був прийнятий у серпні 2017 року та стосувався Ірану, Росії та Північної Кореї.

Крім того, представник американського посольства підкреслив, що лист Р. Гренелла «не є загрозою, а лише чітким меседжем політики США». У відповідь на звинувачення німецькою стороною США у шантажі, він додав: «у цій ситуації єдиним прикладом шантажу можна вважати отримання Кремлем важелів впливу у сфері поставок газу в майбутньому».

У листі зазначається, що разом із запланованим газопроводом через Чорне море під назвою «Турецький потік», «Північний потік-2» дозволить відмовитися від необхідності транспортування природного газу до Європи через Україну, позбавляючи її таким чином захисту від російської агресії. Як зазначають джерела, Р. Гренелл також відмітив, що «фірми, які підтримують спорудження обох газопроводів, активно підривають безпеку України та Європи в цілому».

Побоювання Вашингтону розділили низка країн Східної Європи, включаючи Польщу, а Європарламент минулого місяця прийняв резолюцію, що  засуджує будівництво газопроводів.

Однак, лідери держав, компанії яких беруть участь у реалізації зазначених російських проектів, виступили проти позиції Сполучених Штатів. Зокрема, канцлер Німеччини А. Меркель, яку підтримали Франція та Австрія, наполягала на «суто економічних перевагах проекту».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *