Іран слідує прикладу Кремля у веденні дезінформаційних кампаній

 

 

Минулого місяця Facebook заблокував 652 сторінки, серед яких акаунти та групи, що були частиною дезінформаційних кампаній – повідомляє CNN. Зазначається, що ці кампанії виникли в Ірані та були спрямовані проти країн по всьому світу. Також, йдеться про виявлення низки нових сторінок, зв’язки яких ведуть до Росії.

Групи та сторінки, створені в Ірані, поширювали дезінформацію у Сполучених Штатах, Великобританії, Латинській Америці та на Близькому Сході. Деякі з них розміщували публікації під виглядом групи під назвою «Liberty Front Press».

У Facebook заявили, що скоординовані кампанії, які беруть початок в Ірані, використовували 254 сторінки в соцмережі Facebook та 116 акаунтів в Instagram. При цьому, загальна кількість підписників становила більше 1 мільйона.

Такі заяви представників глобальних соцмереж вказують на агресивну діяльність іноземних акторів, що намагаються приховано впливати на перебіг політичних подій в різних країнах світу. Таке викриття зробили у Facebook після того, як корпорація Microsoft отримала контроль над сайтами, що ймовірно використовувалися російськими спецслужбами для хакерських атак проти американських політиків.

Частина контенту, видаленого Facebook, вказує на зв’язки з ГРУ. Раніше спеціальний прокурор Роберт Мюллер звинуватив 12 членів російської спецслужби у здійсненні хакерської атаки на Демократичну партію США.

За словами представників глобальної соціальної мережі, російські акаунти, групи та сторінки, заблоковані нещодавно, не були пов’язані з тими, які беруть початок в Ірані. Разом з тим, зазначається, що остання їхня активність спрямовувалася не проти Сполучених Штатів, а була націлена на дестабілізацію соціально-політичного становища в Україні та Сирії.

Як заявив представник комітету з розвідки Сенату США демократ Марк Ворнер, проблема маніпуляцій у соціальних мережах не обмежується існуванням однієї фабрики тролів у Санкт-Петербурзі. Тепер стало очевидно, що іранці почали переймати російську тактику.

 

Джерело: https://money.cnn.com/2018/08/21/technology/facebook-disinformation-iran-russia/index.html

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *