Як мережі російських новин використовують Каталонію для дестабілізації Європи

У статтях англійською, російською та німецькою мовами кризу в Іспанії порівнюють із конфліктами в Криму та Курдистані

У спробі посіяти зерно розбрату в Європейському Союзі, російська кібермашина руйнування працює на повній швидкості, прирівнюючи в очах громадськості каталонську кризу до кримського або курдського конфліктів.

Детальний аналіз проросійських ЗМІ свідчить про збільшення кількості статей про Каталонію іспанською, англійською, німецькою та російською, крім того у цих репортажах систематично звинувачують уряд та судову систему Іспанії у жорстоких репресіях в північно-східному регіоні. Зазначені агенства новин стверджують, що Мадрид відправив воєнізовані підрозділи до Барселони, і попереджає, що громадянська війна неминуча, адже ЄС не квапиться втручатися. Російські ЗМІ порівняли ці події з анексією Криму в 2014 році та курдським референдумом.

Одне з прокремлівських інформаційних агентств «Взгляд» написало: «Іспанія примусово пригнічує каталонську весну», за яким слідує твердження, що «кримська весна перейшла до Піренеїв».

Принцип роботи проросійського інтернетмеханізму сіяння розбрату полягає у створенні інформації, яка частково правдива, часткова фейкова.

«Ми не говоримо про радянську пропаганду чи щось подібне. Це не зовсім фейкова новина», — каже Бретт Шаффер, аналітик Альянсу із захисту демократії, проект німецького фонду Маршалла, створений внаслідок втручання Росії у вибори в США, і метою якого є «публічно документувати та розкривати спроби В.Путіна зруйнувати демократію в Сполучених Штатах та Європі».

«Це не означає, що Росія хоче, щоб Каталонія була незалежною будь-якою ціною. Насправді ж, метою є створення розколу, який буде повільно підривати європейську демократію та інституції», — додає він.

Source:

https://elpais.com/elpais/2017/09/25/inenglish/1506323273_063367.html

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *